Posiedzenie Rady Klastra – 6 czerwca 2023 roku

Zgodnie z art. 3 ust. 6 oraz ust. 7 Regulaminu Klastra Energii “Autonomiczny Region Energetyczny Sudety” z dnia 5 czerwca 2020 roku zawiadamiamy, iż kolejne posiedzenie Rady Klastra odbędzie się stacjonarnie w Urzędzie Miasta w Kudowie-Zdroju, we wtorek 6 czerwca 2023 roku o godz. 12:30.

Posiedzenie Rady jest spotkaniem roboczym i jest przeznaczone wyłącznie dla Uczestników Klastra. Głównym tematem będą zmiana Lidera i Przewodniczącego Rady Klastra oraz wykorzystanie budżetu w roku 2023.

[Aktualizacja po posiedzeniu]

Głównym punktem posiedzenia była dyskusja na temat zagospodarowania nadwyżki budżetowej. Uczestnicy klastra podjęli wspólną decyzję o zwiększeniu finansowania na projekt Czysta Energia, a resztę nadwyżki pozostawiono na poczet przyszłych działań klastra.

Punkty o zmianie Lidera i Przewodniczącego zostały przeniesione na następne posiedzenie ze względu na konieczność zakończenia projektu prowadzonego przez gminę Duszniki-Zdrój.

Dużą dyskusję wywołało przedstawienie przez koordynatora Klastra możliwych modeli zakupu energii elektrycznej wraz porównaniem cen rynkowych. Wspólnie ustalono, że przedstawiciele firmy IEN Energy Sp. z o.o. odbędą indywidualne konsultacje z gminami w temacie zakupu energii elektrycznej, a następnie opracowana zostanie strategia zakupowa dla całego klastra ARES.

Jeden komentarz do „Posiedzenie Rady Klastra – 6 czerwca 2023 roku

  1. Pouczająca lektura! Doceniam szczegółowość i dokładność. Szkoda tylko, że niektóre fragmenty są zbyt techniczne dla laików. Mimo to, świetne źródło wiedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *